Eerste kolom
direct naar: Grammatica    Fonologie    Morfologie    Syntaxis
direct naar: Grammatica    Klankleer    Woordleer    Betekenisleer
Grammatica//MorfWerw/MorfWerwOnre/MorfWerwOnre2Rima

Werkwoord vervoegen: γογγύζω - kermen


ενεργητική φωνή actief   παθητική φωνή passief
οριστική aantonende wijs indicatief   οριστική aantonende wijs indicatief
ενεστώτας
tegenw.tijd
(1e stam)
παρατατικός
paratatikos
1e stam
αόριστος
aoristos
2e stam
  ενεστώτας
tegenw.tijd
(1e stam)
παρατατικός
paratatikos
1e stam
αόριστος
aoristos
2e stam
γογγύζω
γόγγυζα
γόγγυσα
γόγγυξα
  -
γογγύζεις
γόγγυζες
γόγγυσες
γόγγυξες
 
γογγύζει
γόγγυζε
γόγγυσε
γόγγυξε
 
γογγύζουμε
γογγύζομε
γογγύζαμε
γογγύσαμε
γογγύξαμε
 
γογγύζετε
γογγύζατε
γογγύσατε
γογγύξατε
 
γογγύζουν(ε)
γόγγυζαν
γογγύζαν(ε)
γόγγυσαν
γόγγυξαν
γογγύσαν(ε)
γογγύξαν(ε)
υποτακτική
aanvoegende wijs conjunctief
απαρέμφατο
2e stam
γογγύσει
γογγύξει
παρακείμενος
volt.tegenw tijd

έχω γογγύσει

έχω γογγύξει

 
 
μετοχή deelwoord
ενεστώτας
tegenw.dw. 1e st
γογγύζοντας
παρακείμενος

έχοντας γογγύσει

έχοντας γογγύξει

  υποτακτική
aanvoegende wijs conjunctief
απαρέμφατο
2e stam
-
παρακείμενος
volt.tegenw.tijd
-
 
μετοχή deelwoord
ενεστώτας
tegenw.dw. 1e st
-
παρακείμενος
volt./verl.dw. 2e st
-
ενεστώτας αόριστος   ενεστώτας αόριστος
  1e stam   2e stam     1e stam   2e stam
γογγύζω
γογγύσω
γογγύξω
  -
γογγύζεις
γογγύσεις
γογγύξεις
 
γογγύζει
γογγύσει
γογγύξει
 
γογγύζουμε
γογγύζομε
γογγύσουμε
γογγύξουμε
γογγύσομε
γογγύξομε
 
γογγύζετε
γογγύσετε
γογγύξετε
 
γογγύζουν(ε)
γογγύσουν(ε)
γογγύξουν(ε)
 
προστακτική   προστακτική
  bevelende wijs imperatief     bevelende wijs imperatief
ενεστώτας αόριστος   ενεστώτας αόριστος
  1e stam   2e stam     1e stam   2e stam
γόγγυζε
γόγγυσε
γόγγυξε
  -
γογγύζετε
γογγύστε
γογγύξτε
σφαλίχτε
  -
-
υπερσυντέλικος volt.verleden tijd had ')

είχα γογγύσει

είχα γογγύξει

volt.verleden tijd was -
εξακουλοθητικός μέλλοντας onv.tegenw.toek.tijd, 1e stam zal -
onv.tegenw.toek.tijd, 1e stam zal worden -
συνοπτικός μέλλοντας onv.tegenw.toek.tijd, 2e stam zal θα γογγύσω
θα γογγύξω
onv.tegenw.toek.tijd, 2e stam zal worden -
υποθετικός λόγος onv.verleden toek.tijd: zou θα γόγγυζα
onv.verleden toek.tijd: zou worden -
συντελεσμένος μέλλοντας volt.tegenw.toek.tijd: zal hebben ')

θα έχω γογγύσει

θα έχω γογγύξει

volt.tegenw.toek.tijd: zal zijn -
υποθετικός λόγος volt.verleden toek.tijd: zou hebben')

θα είχα γογγύσει

θα είχα γογγύξει

volt.verleden toek.tijd: zou zijn -

') Enkele Nederlandse werkwoorden gaan in de voltooide tijd met zijn in plaats van met hebben (bijvoorbeeld: blijven, gaan, zijn en diverse werkwoorden die een beweging aanduiden: vallen beginnen, opstijgen en andere).


© Auteursrecht voorbehouden. Zie pagina Copyright
 

.



 
 

Betekenis:
Semantiek

l

Zin:
Syntaxis

l

Woord:
Morfologie

l

Letter:
Alfabet

l

Klank:
Fonologie